نمایش « بادبان و دریا را باد برده است» در تالار هنر یزد روی صحنه می رود

انجمن نمایش یزد: نخستین اجرای روز پایانی جشنواره تئاتر فجر استانی یزد، با اجرای نمایش « بادبان و دریا را باد برده است» کاری از هنرمندان نمایش استان چهار محال و بختیاری در سالن اصلی مجموعه تالار هنر یزد، آغاز می شود.  

این نمایش 45 دقیقه ای، با کارگردانی مشترک مصطفی محمدی دوست و هوشنگ عزیزی پور، نخستین اجرای خود در سومین جشنواره تئاتر فجر استانی یزد، را ساعت 14 روز یک شنبه 17 دی ماه 96، در سالن اصلی مجموعه تالار هنر یزد آغاز می کند.

حجت یدالهی و فهیم خسروی بازیگران اصلی، یاسرالله بخشیان بازیگر نقش زار و راضیه سلطانی، نسیم سلطانی، بابک طاهری، الناز عکاف، زهرا محمدی و زهرا عزیزیان فُرمِرهای این نمایش هستند.

دیگر دست اندرکاران نمایش «بادبان و دریا را باد برده است» عبارتند از:

نویسنده، سعید زارع - مسعود آگشته، دستیار کارگردان - زهرا محمدی، طراح صحنه - یاسرالله بخشیان، موسیقی

محمد محمدی دوست، طراح نور – سپهر نصیری، افکت و صوت

چکیده ای از داستان نمایش:

نمایش «بادبان و دریا را باد برده است» ماجرای سیمره و ماهرخ است که ماهرخ بابت خون برادر سیمره که کشته شده توسط برادر ماهرخ، ازداوج مصلحتی کرده... این نمایش روایت دو قوم و فرهنگ و آداب و رسوم هست؛ سیمره از قوم بختیاری و ماهرخ از بندر عباس، رویارویی دو نوع آداب و رسوم و آیین و خرده فرهنگ ...

یادداشت هوشنگ عزیزی پور یکی از کارگردان های نمایش:

ما در این نمایش ما سعی کردیم از دیالوگ های طولانی پرهیز کنیم و کار انتقال معنا به بیننده را از طریق فرم انجام بدهیم؛ به جای این که مخاطب با این اثر همزاد پنداری کند، شگفت زده می شود و به فکر فرو می رود. ...

 از ابزار موجود در صحنه استفاده های متعارف و غیر متعارف به کار گرفته می شوند... شما با یک نمایش واقع گرا روبرو نیستید و قواعد فهم نمایش، با استفاده از زبان نمایش که اثر تعریف کرده و زبان بدن و اشیا به مخاطب انتقال داده می شود.

گفتنی است، دومین اجرای این نمایش ساعت 16 در سالن اصلی مجموعه تالار هنر، اجرا می شود.

 

 

منبع خبر: روابط عمومی انجمن نمایش یزد

دیدگاه کاربران